Doprava zdarma nad 2 000 Kč

O nás

O nás

Náš příběh je jednoduchý. Začal v roce 2008, když jsem pátral na trhu po pěkných karbonových galuskových kolech a objevil jsem italskou značku Wheelsbike. Napadlo mě, že bych mohl Wheelsbike zastupovat pro český, později i slovenský trh.

Kristián Hynek

Jmenuji se Kristián Hynek a jsem majitel firmy Future Cycling a přední světový závodník v XCM. Postupně se k Wheelsbike začaly přidávat další značky, z nichž nejvýznamnějším přírůstkem se stal americký karbonový specialista ENVE Composites nebo kanadská značka Argon18. Činnost v oblasti distribuce začala tedy růst a dnešní portfolio čítá již sedmnáct značek – Argon18, 3T, THM, Enve Composites, Suplest, Open, Sportsbalm, Arundel, Sahmurai S.W.O.R.D., Ceramicspeed, FEVA Star, MOMUM, Unleazhed, Dotout, Uswee, TIME. Na počátku to nebyl ani tak podnikatelský plán, ale moje touha používat ty nejlepší cyklistické produkty, které na našem trhu nebyly v danou dobu zastoupeny. Stejnou filozofii používám ve výběru značek i nadále, a proto u nás naleznete mnohdy nepříliš známé, ale zato opravdu zcela mimořádné a inovativní výrobce prvotřídních cyklistických libůstek. Zároveň jsme Vám schopni poradit ve všem, co Vás okolo cyklistiky zajímá a podělit se s Vámi o zkušenosti a zážitky profesionálních závodníků z MTB Teamu Canyon Northwave.

Největší úspěchy

  • Mistr Evropy XCM 2012
  • Mistr ČR XCM 2013
  • 3. místo - Mistrovství Světa XCM 2012 a 2016
  • 3. místo - Mistrovství Evropy 2013 a 2016
  • 1. místo - Cape Epic 2014
  • 2. místo - Cape Epic 2015

 

Od podzimu 2014 máme showroom v Praze na Kavčích horách, a tak všechny produkty mají důstojný prostor k prezentaci a vyzkoušení. Díky showroomu můžeme být blíž Vám, našim zákazníkům a můžeme se soustředit na zakázkové stavby a prémiový servis.

V listopadu 2023 se narodil brácha – showroom Future Cycling Zahálka

„Nový prostor otevíráme tak trochu symbolicky téměř na den přesně 10 let od otevření Klaudiánky. Klaudiánka je první prodejna, která bude nadále fungovat jako druhá pobočka, Zahálka bude vlajkovou lodí,“

Dalo by se říci, že nově vzniklý showroom je dalším sourozencem, který přirozeně přibyl do rodiny Future Cycling. Důvodů pro jeho vznik bylo mnoho, ale mezi zásadní patřila snaha vytvořit stylové místo, kde budou moci milovníci prémiových značek a cyklistiky zažít o level vyšší zážitek z nákupu. Přináší nevšední prostor, designový interiér (od Šárky Hynkové) pro milovníky silniček, biků i doplňků, ale také služby, konzultace odborníků a bývalých závodníků, kteří toho o cyklistice vědí mnoho a vše mohou doplnit o drahocenné zkušenosti. Patří mezi ně například i Matouš Ulman a Kristián Hynek.

 

Najdete zde zakázkové stavby a fajnové, neotřelé značky: ENVE, OPEN, ARGON18, TIME a pro milovníky „kultovek“ bude v nabídce také SANTA CRUZ. Na své si tu přijdou samozřejmě také cyklistky a bikový potěr, neboť se do sortmentu vrací dětská kola EARLY RIDER.

 Více než obchod: bike cafe, social ride…

Další snahou bylo vytvořit komunitní půdu, domov pro tým Canyon Northwave. Harmonické místo, kde i hobby cyklista nasaje závodní atmosféru a může mu být inspirací. Prostor se nachází v blízkosti modřanské cyklostezky a pražského bikového ráje na Točné. Takže se můžete těšit na společné “švihy“, social ride, které k cyklistické komunitě patří. Na prodejní ploše o výměře 150 metrů čtverečních naleznete sortiment od značek VOID, Uswe, Northwave, Suplest, Orangeseal, Ergon, Topeak či českého výrobce kol SUPERIOR. V neposlední řadě je třeba zmínit fakt, že jde často o značky, které tým Canyon Northwave využívá a jsou prověřeny v drsných závodních podmínkách.